EYE 2000 EYE 2000 EYE 2000


Poradna optika

Brýle á la Woody Allen jsou opět in
Ing. Zdeňka Medřická

Retro brýle ovládly světovou módu. Kdo něco znamená ve světě šoubyznysu, musí je mít. Necháte se inspirovat i vy? Aneb jaké jsou momentální módní trendy v brýlích?

celý článek
 
   
 
Jak se líčit pod brýle
Miroslava Volková

V dnešní době jsou brýle módní doplněk, potažmo šperk. Ani originální a nejnápaditější brýlové obruby nebudou vytvářet dokonalý celek s "nositelkou", pokud ovšem nebudou ladit s jejím líčením. Dioptrická skla totiž opticky zkreslují a finální líčení za nimi může ve výsledku vypadat jinak. Přinášíme Vám několik námětu, jak na to.

celý článek 
 
   
Líčení pod brýle - názorná ukázka

Video
 
 
 
 
Proč, jak a kde si pořídíme správné brýle?
Bc. Petra Andělová, Ing. Zdeňka Medřická

Přesně změřená a plně korigovaná korekce vede k tzv. zrakové pohodě, máme rychlejší reakce, správný odhad vzdálenosti a dobré prostorové vnímání. Ostré vidění není jediným důvodem, proč nosit brýle.

celý článek
 
   
 
Vidím jako ostříž a přesto můj zrak nemusí být v pořádku?
Bc. Petra Andělová, Ing. Zdeňka Medřická

Zrakem přijímáme 4/5 podnětů z okolí. Je to bezsporu náš nejdůležitější smysl. Je třeba si ho chránit a pečovat o něj. K tomu je však zapotřebí se nejdříve naučit rozpoznat, kdy není v pořádku...

celý článek
 
   
 
Refrakční vady oka jsou geneticky dány, nejsou nemocí
Bc. Petra Andělová

Pro zjednoudšení si odlišíme čtyři základní skupiny očních vad. Do kompetence optometristy a očního optika spadá řešení refrakčních vad, všechny ostatní je nutno nejdříve řešit s lékařem a teprve na jeho doporučení následně některé vady léčit i optickými pomůckami.

celý článek
 
   
   
 
 
 
 
 

 


 Copyright 2009-2018 EYE2000 s.r.o. | Poslat e-mail | Nahlásit chybu stránek