EYE 2000 EYE 2000 EYE 2000


zpět

Líčení pod brýle


Snad každá žena touží být krásná a upravená. Pryč jsou ty doby, kdy nošení brýlí bylo terčem legrácek od okolí a kdy jejich uniformní vzhled krásu nenabízel.

V dnešní době jsou brýle módní doplněk, potažmo šperk. Ani originální a nejnápaditější brýlové obruby nebudou vytvářet dokonalý celek s "nositelkou", pokud ovšem nebudou ladit s jejím líčením. Dioptrická skla totiž opticky zkreslují a finální líčení za nimi může ve výsledku vypadat jinak. Přinášíme Vám několik námětů, jak na to.

Brýle pro krátkozraké se vyznačují tím, že oko opticky zmenšují. Proto se můžeme nalíčit silněji a výsledný efekt bude dokonalý.

Při očním make-upu je důležité také vycházet z toho, jaké obroučky máte. Pro každý typ brýlí platí jiná pravidla. Obecně oči zvětšíte pomocí světlých tónů a hojným použitým řasenky na horní i dolní řasy. Otevřenost pohledu můžete umocnit použitím kleštiček, které řasy natočí ven.

Líčení pro výrazné obroučky
Měla byste zvolit decentní líčení a nepřehánět to. U obrouček v syté barvě naneste stíny v podobném odstínu nebo můžete vycházet z neutrálnosti, což jsou stíny v lehké šedé, stříbřité, béžové. Oko nezapomeňte obtáhnout tmavě šedou linkou rozetřenou do ztracena.

Líčení pro nevýrazné obroučky
Zde se hodí výrazné líčení řas a použití silnějšího odstínu tužky na oči. K pozlaceným a postříbřeným brýlím se naličte dle vašeho typu, protože barvy obrouček jsou neutrální. Jestliže máte brýle v jemných pastelových barvách, opět zvolte neutrálnost nebo podobné odstíny stínů.
 
Líčení pro vrtané brýle
Zvolila jste si velmi moderní brýle, které podtrhují ženskou křehkost a neruší výraz vaší tváře. Díky tomu, že jsou většinou velmi subtilní, barva brýlí nedominuje a vy se můžete silněji nalíčit v podstatě v jakékoli barvě, která vám sluší. Pouze pokud jste si vybrala vrtané brýle, u nichž je barva nosníku a stranic záměrně hodně výrazná, volte barvu stínů či řasenky v ladícím světlejším tónu.

 
 


 Copyright 2009-2018 EYE2000 s.r.o. | Poslat e-mail | Nahlásit chybu stránek