Obchodní podmínky

I. Základní ustanovení
Tyto obchodní podmínky upravují vztah mezi prodávajícím a kupujícím na internetovém obchodě www.eye2000.cz, blíže vymezují a upřesňují jejich práva a povinnosti. Kupující podáním objednávky potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí. Na tyto obchodní podmínky je kupující před uskutečněním objednávky upozorněn a má možnost se s nimi seznámit.

Prodávající
EYE 2000 s.r.o., IČ 26709538, se sídlem Ohmova 271, 109 00 Praha 10, je společností zapsanou v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddíle C, vložka 88828 ze dne 8.7.2002. Zabývá se prodejem optického zboží a doplňkového sortimentu dalším prodejcům. Má zřízenu provozovnu na adrese Polubenská 614, 468 61 Desná.

Kupující
Podnikatel, který nakupuje výrobky či užívá služby za účelem svého podnikání s těmito výrobky nebo službami. Při zahájení obchodních vztahů předkládá prodávajícímu doklady o svém podnikatelském oprávnění a o své právní subjektivitě (výpis z obchodního rejstříku, kopii živnostenského listu, Registraci k dani DPH) a je povinen tyto údaje průběžně aktualizovat.

II.Vznik kupní smlouvy a vztahu mezi stranami
Objednávka kupujícího je návrhem kupní smlouvy a samotná kupní smlouva je uzavřena závazným potvrzením objednávky ze strany prodávajícího.


III.Osobní údaje
Vyplněním registračního formuláře či závazné objednávky v rámci internetového obchodu www.eye2000.cz kupující dává prodávajícímu souhlas k shromažďování a archivování osobních údajů o kupujícím a o jeho nákupech. Osobní údaje nebudou poskytnuty žádné třetí straně. Osobní údaje jsou shromažďovány a chráněny dle evropské nařízení GDPR platného od 25.05.2018. Více zde 

IV. Dodací a platební podmínky
Zboží, které je skladem (doplňky a pouzdra), je expedováno do 2 dnů od potvrzení objednávky, brýlové obruby do 14 dnů. Doručení další pracovní den. Položky, které případně nejsou dostupné, jsou uvedeny na dodacím dokladu a dodány v nejbližším možném termínu.
Zboží je zasíláno spediční firmou TNT Chytrá distribuce nebo PPL.
Úhrada formou faktury či dobírky.
Minimální množství není stanoveno.
Veškeré uvedené ceny jsou bez DPH, s DPH na druhém řádku.

V. Vrácení a výměna zboží
V souladu se zákonem má kupující právo na výměnu či vrácení zboží do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu. Do balíku s vraceným zbožím kupující přiloží kopii faktury + průvodní dopis s textem, zda požaduje výměnu zboží a za jaké, či zboží vrací. V případě odběru na dobírku doplní i telefon, email a číslo účtu, na který chce vrátit peníze. Pokud neuvede účet, peníze mu budou poslány formou složenky. Výměna či vrácení peněz se nevztahuje na balné, vrací se vždy jen cena zboží. Vrácení zboží formou dobírky nebude akceptováno.

VI. Storno objednávky
Storno objednávky může kupující poslat emailem na e-mailovou adresu prodávajícího do 2 hodin od objednání.

VII. Záruka a reklamace
Záruční doby a reklamační proces se řídí příslušnými ustanoveními Obchodního zákoníku.

VIII. Odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího
Prodávající si vyhrazuje právo zrušit objednávku nebo její část v případě, že kupujícím jsou v objednávce zadány neúplné údaje nebo údaje neodpovídající skutečnosti nebo v případě, že objednané zboží již není na skladě. V takovém případě informuje neprodleně kupujícího.